Wycieczka do Kruszynian
W ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. „Ciekawostki kulturowe mniejszości etnicznych (Tatarów) w Polsce” uczniowie klasy IIe w składzie: Filip Bartnik, Katarzyna Gac, Aleksandra Górnik, Agata Kaźmierczak, Łukasz Owczarek, Wiktoria Warchoł pod opieką p. Renaty Bieniek i p. Małgorzaty Kuśmierczyk wzięli udział w dwudniowej (02. – 03. 03. 2015 r.) wycieczce do Kruszynian na Podlasiu. W gospodarstwie agroturystycznym „Tatarska Jurta”, prowadzonym przez Tatarkę Dżennetę Bogdanowicz, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których nauczyli się przygotowania trzech tatarskich potraw: pierekaczewnika, kołdunów tatarskich i drożdżowych bułek. Dodatkową atrakcją tych zajęć była wizyta w „Tatarskiej Jurcie” ekipy TVP1, która nagrywała kulinarne poczynania naszych uczniów. Oprócz warsztatów uczniowie przeprowadzili wywiad z panią Dżennetą. Dzięki niemu usłyszeli wiele barwnych opowieści o historii, tradycjach i kulturze polskich Tatarów.
„Sen o Warszawie”
W dniu 3. grudnia 2014r. w ramach mikołajek, uczniowie IIIA pod opieką p. Renaty Bieniek i p. Małgorzaty Kuśmierczyk wzięli udział w wycieczce do Resursy Obywatelskiej w Radomiu.
W ramach Klubu Dobrego Filmu, w nieco innej scenerii niż w zwykłym kinie (przy stolikach) uczniowie obejrzeli pasjonujący film biograficzny o wybitnym polskim muzyku XX wieku – Czesławie Niemenie.

http://www.resursa.radom.pl/?trzy-tygodnie-grudnia,21
Gimnazjaliści na spotkaniu z profesorem Tomaszem Witesem z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego
Dnia 28.10.2014 r. odbyła się wycieczka do Radomia na wykład pt. ”Gospodarowanie człowieka na obszarach o deficycie przestrzeni do życia - przykład Singapuru
i Brunei”. W wycieczce uczestniczyło 9 uczniów z klasy IIIA wraz z opiekunkami
- p. Renatą Bieniek i p. Małgorzatą Kuśmierczyk.
O godzinie 15.30 uczestnicy zebrali się w sali 314 w budynku MSDCN przy ul. Kościuszki w Radomiu. Wykład prowadził Tomasz Wites z Wydziału Geografii
i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
„Śladem bohaterów Kamieni na szaniec”
W dniu 09 X 2014 r. odbyła się wycieczka klas 2b i 2d Publicznego Gimnazjum
w Wolanowie do Warszawy. Organizatorkami były panie: Agnieszka Wlazło, Anna Grzybowska i Joanna Prawda- Kamińska. „Śladem bohaterów Kamieni na szaniec”- to przewodni motyw tej wyprawy.
Wycieczka do Warszawy
Dnia 26 września 2014 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum (w większości klasy III ).
Wycieczka do Zakopanego
W dniach 27- 30 maja 2014 roku odbyła się wycieczka do Zakopanego. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 1-3 Publicznego Gimnazjum w Wolanowie. Opiekunkami były panie: Agnieszka Wlazło, Barbara Waśkiewicz, Beata Czerwińska, Dorota Bujak i Bogusława Marszałek.
Pielgrzymka do Częstochowy
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 15 kwiecień 2014
Dnia 3 kwietnia 2014 r. uczniowie klas III, wychowawcy i ks. Marcin Ciach udali się na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na modlitwę indywidualną.
Wycieczka do Kielc - nagroda dla grup wyróżnionych w projektach edukacyjnych
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 08 kwiecień 2014
Dnia 28 marca 2014 r. uczniowie z klas drugich Publicznego Gimnazjum w Wolanowie pojechali na wycieczkę do Kielc. Wyjazd ten był nagrodą dla grup, które zdobyły I-III miejsca w projektach edukacyjnych w bieżącym roku. Opiekunami były: p. Magdalena Prasek, p. Ewa Walkiewicz, p. Małgorzata Wróbel oraz p. Janina Laskowska.
„Izrael- państwo jednego boga, dwóch narodów i trzech religii”
Dnia 03.03.2014r w radomskim wydziale Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli od godziny 15 do 17 odbył się wykład prowadzony przez pana doktora geografii Tomasza Witesa pracownika Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, dotyczący państwa Izrael, jego najciekawszych miejsc, trzech wielkich religii, życia codziennego
w największych metropoliach oraz konfliktu pomiędzy narodami: Żydami
i Arabami.




