Kącik UNICEF

Utworzono: niedziela, 09 luty 2014

Akcja UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”

Nasza szkoła uczestniczy w akcji UNICEF-u „Wszystkie Kolory Świata”. W  ramach akcji chętni uczniowie z pomocą rodziców i dziadków wykonali szmaciane laleczki, które są symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.
Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, wykonanych zostało 39 laleczek, które pochodzą z różnych zakątków świata. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Sprzedaż laleczek odbędzie się 11 marca 2022 roku w godzinach 8.00 – 13.00 na holu. Uczniowie będą mogli postawić swoją kwotę na wybraną laleczkę. Cena wywoławcza jednej laleczki wynosić będzie 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie  jednego dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratowanie mu życia.
Harmonogram odwiedzin laleczek poszczególnych klas przekazany zostanie wychowawcom. Zachęcamy uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły do wzięcia udziału w licytacji.

Marta Stępień

W naszej szkole przeprowadzona została akcja UNICEF-u „zawody DLA AFRYKI”. W ramach akcji przy pomocy materiałów udostępnionych przez UNICEF zostały przeprowadzone przez wychowawców zajęcia edukacyjne poświęcone tematyce znaczenia wody dla człowieka oraz dostępu do czystej wody pitnej. Zorganizowany został także konkurs na „Kodeks Oszczędzania Wody”. Wykonane prace zostały wysłane do UNICEF.  Akcję koordynowała na terenie naszej szkoły p. Marta Stępień.

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF i jest jego oficjalnym członkiem. Już ponad 700 placówek w Polsce dołączyło do Klubu.

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna zrzeszająca placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy humanitarnej oraz praw dziecka. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny.

Zachęcamy do czytania Kącik UNICEF na tablicy SU oraz stronie internetowej. Możecie znaleźć w nim ciekawe artykuły na temat ważnych wydarzeń ze świata.

Koordynator: Marta Stępień

Nasza szkoła przystąpiła do światowego projektu UNICEF WSZYSTKIEKOLORYŚWIATA.

Projekt miał na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.
W ramach kampanii uczniowie wykonali szmaciane laleczki, przedstawiające postacie różnych narodowości, według szablonu przesłanego przez UNICEF. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby.

Wykonane przez uczniów laleczki zostały sprzedane podczas tegorocznej zabawy choinkowej, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na konto UNICEF na rzecz pomocy dzieciom w Sudanie Południowym.

Każda szkoła realizująca projekt weźmie udział w konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”, który prowadzony będzie na Facebooku, na oficjalnej stronie projektu „Wszystkie kolory świata”. Nagrodą dla zwycięskiej szkoły będzie koncert Majki Jeżowskiej, Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

Dorotka z Polski reprezentuje naszą szkołę w konkursie na NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ organizowanym przez UNICEF. Konkurs prowadzony jest na oficjalnym fan page’u projektu „Wszystkie Kolory Świata” na FACEBOOKU od 10.03.2015r. (od godz. 11.00)  do 16.03.2015r. (do godz. 11.00). Żeby móc zagłosować trzeba mieć aktywne konto i być zalogowanym. Pamiętajcie, że z jednego konta na Facebooku można oddać tylko jeden głos na wybraną laleczkę. Oddanie głosu odbywa się poprzez kliknięcie oznaczonego miejsca pod zdjęciem. Głos można oddać tylko po powiększeniu wybranego zdjęcia laleczki.

1. Wejdź na www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata
  2. Wejdź w Aplikację konkursową „Wszystkie Kolory Świata” (po lewej stronie)
  3. Zagłosuj na Dorotkę (szukaj naszej laleczki na mapie)

Nagrodą w konkursie jest koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

Artykuły w KĄCIKU UNICEF

Nowości marzec

Nowości luty

Jak pomóc

Łańcuch życia

Fakty i liczby

Katastrofy

Malaria

Nowości - listopad

Tuesday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.