Klasy siódme na wycieczce w Radomiu

W dniu 24 października 2019 roku uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawczyń: p. Beaty Czerwińskiej i p. Małgorzaty Bisińskiej – Siary oraz p. Moniki Gibały wyruszyły do Radomia. Zgodnie z zasadą łączenia przyjemnego z pożytecznym n najpierw spędzili czas na grze w kręgle a następnie udali się na zwiedzanie miasta. Dużym zainteresowaniem wszystkich cieszyła się wystawa „ Radomianie dla Niepodległej”.

 

Klasa 6c i 5b na wycieczce...

W dniu 18 października 2019 r. Uczniowie dwóch klas: 6c i 5b pod opieką wychowawczyń: B. Rosińskiej i A. Sadownik oraz M. Bisińskiej – Siary wybrali się do Radomia.
Głównym punktem wyprawy był park trampolin "Jump World". Po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa i krótkiej rozgrzewce pod bacznym okiem instruktorów i opiekunów uczniowie przystąpili do korzystania z licznych atrakcji parku. Po dwóch godzinach intensywnej zabawy wszyscy udali sie na jesienny spacer ulicami Radomia. W gorących promieniach październikowego słońca zwiedzanie miasta było bardzo przyjemne. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana.

Anna Sadownik

Radom wczoraj i dziś

W dniu 9. października 2019 roku uczniowie klas 4 b,c Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie pod opieką nauczycieli: p. Agnieszki Wlazło, Anety Dziedzic, Moniki Gibały i Małgorzaty Bisińskiej – Siary wybrali się do Radomia na wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka. Pierwszym punktem wyprawy była kręgielnia w galerii Rosa. Po dobraniu się w grupy i zapoznaniu z zasadami gry dzieci rozpoczęły rywalizację. Były okrzyki radości i jęki zawodu… Po trudach walki o jak największą ilość strąconych kręgli uczniowie się posilili i wyruszyli na spacer po Radomiu. Mimo niesprzyjającej jesiennej aury zobaczyli kilka zabytkowych miejsc. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

                                                                                                    Opracowała: Agnieszka Wlazło

Koncert pt. „Maximus” i Akademia Robotyki LEGO

„Nigdy nie jest za późno
by stać się tym, kim chcemy być”
George Eliot

W dniu 17 maja 2019 r. uczniowie klas IVb i IVc pod opieką p. Renaty Bieniek, p. Małgorzaty Kuśmierczyk i p. Anny Sadownik, w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Jesteśmy dobrym zespołem klasowym”, wzięli udział w koncercie w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga oraz w warsztatach w Akademik Robotyki LEGO w Radomiu.
Koncert pt. „Maximus” w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego i Radomskiej Orkiestry Kameralnej był okazją do wysłuchania utworów z takich filmów, jak: Gladiator, Zmierzch, Incepcja, Lista Schindlera, Teoria Wszystkiego, Pan Tadeusz i innych.
Po koncercie uczniowie wzięli udział w zajęciach w Akademii Robotyki LEGO. Celem warsztatów było przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych zasad działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązywania problemów projektowych. Podczas tych zajęć kształtowane były takie umiejętności uczniów, jak: wyobraźnia wizualno–przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa oraz umiejętność logicznego myślenia.

Renata Bieniek

 

„Bajkowy świat musicali”

„Najlepszym przyjacielem jest ten,
kto nie pytając o powód smutku,
potrafi sprawić, że znów wraca radość.”

Św. Jan Bosko

 W dniu 22 lutego 2019 r. uczniowie klas czwartych pod opieką: pań R. Bieniek, D. Bujak,. M. Kuśmierczyk i. A. Sadownik wzięli udział w koncercie pt. „Bajkowy świat musicali”.
Podczas koncertu mogli wysłuchać utworów, pochodzących ze światowych musicali, takich jak: Koty, Nędznicy, Upiór w operze, Deszczowa piosenka, Kraina lodu itp. Utwory te wykonała znana polska artystka musicalowa – Edyta Krzemień, której towarzyszyła Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Wacława Pieregorulki.

            Po koncercie uczniowie obejrzeli film pt. „Mia i biały lew”, opowiadający o miłości, przyjaźni i szacunku do zwierząt.

Renata Bieniek

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

W dniach 13 - 17 maja 2019 r. uczniowie z klas Va, VIa, VIb i VIIa wraz z paniami: Ewą Walkiewicz, Beatą Stanik i Lidią Gomułą uczestniczyli w wycieczce nad Morze Bałtyckie. Wyprawa obejmowała pobyt w Stegnie, spacery brzegiem morza, rejs statkiem oraz zwiedzanie wielu zabytków i ciekawych miejsc. W drodze nad Bałtyk odwiedziliśmy Toruń, aby podziwiać znajdujące się przy Rynku znamienite zabytki, m.in. Dwór Artusakościół Ducha św. oraz liczne gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice. Obowiązkowy był też zakup toruńskich pierników pieczonych zgodnie ze starymi recepturami, bez konserwantów i ulepszaczy.

Czytaj więcej...

„Gwiazdka po staropolsku” i Centrum Nauki „Atom”

 

„Muzyka budzi w sercu
pragnienie dobrych czynów”
– Pitagoras


W dniu 14. grudnia 2018 r. uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką nauczycieli
- pp. A. Augustyniak, R. Bieniek, P. Janasa, M. Kuśmierczyk, B. Rosińskiej i A. Sadownik wzięli udział w koncercie pt. „Gwiazdka po staropolsku” w wykonaniu Kapeli ze Wsi Warszawa i Radomskiej Orkiestry Kameralnej.
Kapela ze Wsi Warszawa to zespół znany na całym świecie, to laureaci 5 Fryderyków oraz wielu innych nagród.
Podczas koncertu usłyszeliśmy tradycyjne utwory muzyczne, inspirowane przede wszystkim folklorem z Mazowsza, oraz kolędy staropolskie. Zespół wykonuje utwory na polskich instrumentach muzycznych, używanych w tradycyjnej muzyce ludowej. Wykorzystuje również repliki historycznych, zrekonstruowanych instrumentów, takich jak Fidel płocka oraz suka biłgorajska.
Po koncercie uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w świetnej zabawie, połączonej z nauką, eksperymentami i pokazami naukowymi w Centrum Nauki „Atom”.

 Renata Bieniek

 

WYCIECZKA DO MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO W RADOMIU

W dniu19.11.2018 r. chętni uczniowie z klas 7-8 oraz III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Radomia pod opieką pań: Małgorzaty Gajewskiej i Beaty Czerwińskiej.
Na początku wycieczki uczestnicy obejrzeli wystawę w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu „Radomianie na drodze do niepodległości”, na której zaprezentowano eksponaty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, takie jak sztandary, mundury, broń, odznaczenia, dokumenty, obrazy itp. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali przewodnika wystawy, zadawali własne pytania.
Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej zatytułowanej „Najsłynniejsi Radomianie – prezentacja sylwetek”. Pracownik muzeum prowadzący lekcję przedstawił sylwetki wybitnych Radomian, swoją wypowiedź wzbogacił prezentacją multimedialną. Dla części uczniów były to zupełnie nowe, nieznane informacje.
Na koniec uczestnicy wycieczki zapoznali się z głównymi obiektami architektury zlokalizowanymi na radomskim rynku.
Program wycieczki spotkał się z żywym zainteresowanie uczniów. Na pewno jej wspomnienia na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków.

Wycieczka do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (z teatralnym wątkiem)

W dniu 10.10.2018 r. chętni uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pod opieką pań: Anny Kosiec i Jolanty Prawdy.

Na początku wycieczki uczestnicy obejrzeli wystawę „Dookoła Świata(i w zaświaty)”, na której wyeksponowanych zostało ponad 120 lalek z 15 spektakli Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, prezentujących różne techniki animacji, inspirowanych różnymi kulturami. W pokazanych na wystawie lalkach pojawiły się: wpływy arabskie, tematy zaczerpnięta ze Starożytnej Grecji, motywy żydowskie i romskie, inspiracje kulturą chińską oraz kulturą górali podhalańskich. Wystawa, która bardzo spodobała się młodym odbiorcom z Wolanowa stała się inspiracją do warsztatów, na których dzieci wykonały własne lalki - przytulanki.

Czytaj więcej...

„Jesień idzie przez park”

W dniu 1. października 2018 r. uczniowie klas czwartych pod opieką pani leśnik Lidii Zaczyńskiej oraz nauczycieli: Agaty Augustyniak, Renaty Bieniek, Anny Sadownik i Ewy Walkiewicz poznawali i podziwiali faunę i florę doliny rzeki Zagożdżonki, spacerując ścieżką ekologiczną „Królewskie Źródła” w Puszczy Kozienickiej.
Piękna słoneczna pogoda, jesienna sceneria, pieczenie kiełbasek na ognisku, gry i zabawy na leśnej polanie były świetną okazją do wzajemnego poznania się uczniów i nauczycieli.

 Renata Bieniek

Morze nasze morze ...

„Myślałem, że jadę nad morze,
a byłem nad morzem, na pustyni, w górach i w lesie”
- uczeń klasy III D

 

W dniach 21 – 25 maja 2018 r. uczniowie klasy III D i III B, pod opieką p. Renaty Bieniek i p. Małgorzaty Kuśmierczyk wzięli udział w wycieczce nad Morze Bałtyckie.
Była to okazja do spotkania z historią – zwiedzaliśmy i podziwialiśmy stare miasto w Toruniu, stare miasto w Gdańsku, Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, pomnik Stoczniowców Gdańskich, okręt wojenny ORP Błyskawica oraz zamek krzyżacki w Malborku.
Podczas wycieczki podziwialiśmy piękno flory i fauny nadmorskiej, spacerując po Słowińskim Parku Narodowym oraz obserwując zachowanie fok w czasie karmienia w Fokarium Helskim.

Czytaj więcej...

Friday the 22nd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.