Klasowy wyjazd na kręgle

26 października klasa 8c wybrała się pod opieką wychowawczyni, p. Beaty Rosińskiej i p. Małgorzaty Bisinskiej-Siary do jednej z kręgielni w Radomiu. Po nauce zdalnej w klasie siódmej i wyczerpującej nauce do wielu sprawdzianów, testów i kartkówek uczniowie byli bardzo spragnieni ruchu, wysiłku fizycznego i kontaktów z innymi osobami. Niektórzy zagrali w kręgle pierwszy raz w życiu. Radości było bardzo dużo, rzutów niecelnych jeszcze więcej. Okazało się, że zwycięzcami zostały dziewczyny: Maja, Julka i Ola.
Po dwóch godzinach spędzonych w kręgielni ósmoklasiści wrócili do szkoły na ciąg dalszy klasowej wycieczki, czyli …pizzę i zabawy integracyjne.

Bardzo pouczająca wycieczka uczniów klas 5A i 5B do Warszawy

Dnia 28.09.2021 r. uczniowie klas 5a i 5b PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Warszawy.
W Wilanowie młodzi ludzie byli uczestnikami edukacyjnych warsztatów: „W drukarni” i „Sztuka zachowania się przy stole”. Dzięki pierwszemu, uczniowie poznali biografię Jana Gutenberga i historię druku oraz specyfikę zawodu, sami także wcielili się w drukarzy i przygotowali ciekawe prace. Drugie zajęcia - „Sztuka zachowania się przy stole”, okazały się szczególnie wymagające, ponieważ po części teoretycznej, podczas której dzieci poznały krótką historię Wilanowa oraz terminologię i zasady związane z właściwym zachowaniem się przy stole, same musiały poprawnie wykonać określone zadania, np. zgodnie z regułami nakryć do stołu, zasiąść przy nim i kulturalnie zachowywać się podczas posiłku.
Dla wszystkich była to bardzo cenna lekcja, gdyż w zabieganej rzeczywistości ludzie nie przywiązują wagi do przestrzegania zasad savoir-vivre’u.
Także ostatnia część wycieczki była wyjątkowa. Uczniowie wzięli udział w niewidzialnej wystawie, w której mogli „zobaczyć” świat oczami osób niewidomych. Znalezienie się w nowej sytuacji wymagało od dzieci właściwego zachowania się w określonych sytuacjach społecznych i współpracy. Mamy nadzieję, że nauczyli się przede wszystkim empatii.
Kierownik wycieczki Pani Bożena Alberska – Orzechowska i opiekunki Pani Anna Klusek i Pani Małgorzata Bisińska – Siara dziękują uczniom za to bardzo pouczające, także dla nich, doświadczenie.

Anna Klusek

 

 

Słodko, niezwykle, z fantazją….

4 marca klasy 4b, c Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie pod opieką wychowawców- Agnieszki Wlazło, Anety Dziedzic i Małgorzaty Bisińskiej –Siary wzięły udział w wycieczce z okazji Dnia Kobiet. Pierwszym punktem programu w Radomiu były warsztaty w MammaLeo – robiliśmy słodkie czekolady. Samodzielnie wybieraliśmy ulubione dodatki, formowaliśmy kształty, dekorowaliśmy. Zabawa była pyszna! Następnie pojechaliśmy do Trickoramy. Przenieśliśmy się do świata iluzji, złudzeń, niesamowitych efektów świetlnych. Niech zdjęcia mówią same za siebie….

Opracowała Agnieszka Wlazło

Koncert walentynkowy ...

„Kropla miłości znaczy więcej
niż ocean rozumu”

Blaise Pascal

W dniu 7 lutego 2020 r. uczniowie klas IVa, Vb, Vc, VIa, VIb i VIc pod opieką: p. R. Bieniek, p. D. Bujak, p. A. Grzybowskiej, p. M. Kuśmierczyk, p. A. Sadownik i p. M. Bisińskiej–Siary wzięli udział w Koncercie Walentynkowym w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej oraz solisty gitarowego, Krzysztofa Pełecha, który został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn muzyczny „Gitara i bas”. Krzysztof Pełech jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym „Letniego Festiwalu Gitarowego” w Krzyżowej oraz twórcą i współzałożycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Artysta ma w swoim repertuarze 21 koncertów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i kameralnej.
W piątek wysłuchaliśmy m.in. koncertu D-dur na gitarę i smyczki Antonio Vivaldiego; Tango en Skai Rolanda Denysa i Jeromitę Linares Carlosa Guastavino.
Po pięknym i wzruszającym koncercie, w walentynkowych nastrojach uczestnicy wycieczki obejrzeli film pt. „Jumanji” w Multikinie.

Renata Bieniek

„Klezmafour” i Radomska Orkiestra Kameralna

„Kultura to (…) budowanie wartości,
dla których warto żyć.”
Zbigniew Herbert

W dniu 13 grudnia 2019r. uczniowie klas: IVa, VIa, VIb i VIc pod opieką p. R. Bieniek, p. D. Bujak, p. A. Grzybowskiej, p. M. Kuśmierczyk i p. B. Rosińskiej wzięli udział w wycieczce do Radomia.
Celem wyjazdu było uczestnictwo w koncercie gwiazdkowym i obejrzenie filmu pt. „Młody renifer Alex”.
W czasie koncertu uczniowie i nauczyciele mogli posłuchać przepięknych rytmicznych utworów muzyki bałkańskiej i klezmerskiej w wykonaniu zespołu „Klezmafour” i Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert ten był też świetną okazją do poznania kultury bałkańskiej i żydowskiej oraz do nauczenia się otwartości na inne narody.

Czytaj więcej...

Świątecznie, zabawnie, wzruszająco…

W dniu 19 grudnia 2019 roku klasy 4b,c pod opieką pań Agnieszki Wlazło, Małgorzaty Bisińskiej – Siary i Agaty Augustyniak wybrały się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem na naszej trasie było kino Helios. Uczniowie obejrzeli drugą część „Krainy lodu ”. Wszystkich wzruszyła historia Elsy obdarzonej niezwykłą mocą. Następnie pojechaliśmy do Warsztatowni MammaLeo, gdzie własnoręcznie wykonaliśmy świąteczne świece, które wkrótce ozdobią wigilijne stoły. Było zabawnie, nastrojowo, inspirująco…

 Opracowała Agnieszka Wlazło

CENTRUM NAUKI KOPERNIK I PLANETARIUM

„Prawdziwa wiedza,
to znajomość przyczyn.”
Arystoteles

 

W dniu 18 listopada 2019 r. uczniowie klas: IVa, Vc, VIb i VIc pod opieką p. R. Bieniek,
p. D. Bujak, p. M. Kuśmierczyk i p. M. Bisińskiej – Siary wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium w Warszawie.
Podczas pobytu w CNK  uczniowie rozwijali swoją wiedzę wykonując doświadczenia
i eksperymenty z różnych dziedzin nauki.
Indywidualne eksperymentowanie urozmaicone było pobytem w Teatrze Robotycznym, Teatrze Wysokich Napięć i Planetarium.
W teatrze Robotycznym uczniowie mieli możliwość obejrzeć bajkę Stanisława Lema
pt. „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”, w wykonaniu robotów.
W teatrze wysokich napięć uczestnicy wycieczki poznali szereg zasad rządzących elektromagnetyzmem. Dowiedzieli się jak płynie prąd, czym jest plazma, jak działają urządzenia bezprzewodowe, jak silnie wieje wiatr jonowy w klatce Faradaya, jak wygląda generator Van de Graffa (urządzenie przy którym włosy „stają dęba”, a metalowe przedmioty poruszają się), co to jest drabina Jakuba (niby zwykłe dwa pręty, które podłączone do wysokiego napięcia pozwalają zobaczyć przemieszczający się łuk elektryczny), kule i rury plazmowe, w których można obserwować wyładowania elektryczne, transformator Tesli – transformator wysokiego napięcia.
Niezwykłym doświadczeniem dla uczniów była również wizyta w Planetarium. Uczniowie w ciągu 60 minut przenieśli się do roku 2053 i na pokładzie statku kosmicznego „Niebo Kopernika” wyruszyli na pierwszą turystyczną wyprawę ku Saturnowi. W trakcie tej wyprawy dowiedzieli się jak poruszają się planety, z czego składają się pierścienie Saturna, a także jak wygląda przestrzeń międzyplanetarna.


Podróże kształcą!

Renata Bieniek

 

Klasy siódme na wycieczce w Radomiu

W dniu 24 października 2019 roku uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawczyń: p. Beaty Czerwińskiej i p. Małgorzaty Bisińskiej – Siary oraz p. Moniki Gibały wyruszyły do Radomia. Zgodnie z zasadą łączenia przyjemnego z pożytecznym n najpierw spędzili czas na grze w kręgle a następnie udali się na zwiedzanie miasta. Dużym zainteresowaniem wszystkich cieszyła się wystawa „ Radomianie dla Niepodległej”.

 

Klasa 6c i 5b na wycieczce...

W dniu 18 października 2019 r. Uczniowie dwóch klas: 6c i 5b pod opieką wychowawczyń: B. Rosińskiej i A. Sadownik oraz M. Bisińskiej – Siary wybrali się do Radomia.
Głównym punktem wyprawy był park trampolin "Jump World". Po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa i krótkiej rozgrzewce pod bacznym okiem instruktorów i opiekunów uczniowie przystąpili do korzystania z licznych atrakcji parku. Po dwóch godzinach intensywnej zabawy wszyscy udali sie na jesienny spacer ulicami Radomia. W gorących promieniach październikowego słońca zwiedzanie miasta było bardzo przyjemne. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana.

Anna Sadownik

Radom wczoraj i dziś

W dniu 9. października 2019 roku uczniowie klas 4 b,c Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie pod opieką nauczycieli: p. Agnieszki Wlazło, Anety Dziedzic, Moniki Gibały i Małgorzaty Bisińskiej – Siary wybrali się do Radomia na wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka. Pierwszym punktem wyprawy była kręgielnia w galerii Rosa. Po dobraniu się w grupy i zapoznaniu z zasadami gry dzieci rozpoczęły rywalizację. Były okrzyki radości i jęki zawodu… Po trudach walki o jak największą ilość strąconych kręgli uczniowie się posilili i wyruszyli na spacer po Radomiu. Mimo niesprzyjającej jesiennej aury zobaczyli kilka zabytkowych miejsc. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

                                                                                                    Opracowała: Agnieszka Wlazło

Koncert pt. „Maximus” i Akademia Robotyki LEGO

„Nigdy nie jest za późno
by stać się tym, kim chcemy być”
George Eliot

W dniu 17 maja 2019 r. uczniowie klas IVb i IVc pod opieką p. Renaty Bieniek, p. Małgorzaty Kuśmierczyk i p. Anny Sadownik, w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Jesteśmy dobrym zespołem klasowym”, wzięli udział w koncercie w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga oraz w warsztatach w Akademik Robotyki LEGO w Radomiu.
Koncert pt. „Maximus” w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego i Radomskiej Orkiestry Kameralnej był okazją do wysłuchania utworów z takich filmów, jak: Gladiator, Zmierzch, Incepcja, Lista Schindlera, Teoria Wszystkiego, Pan Tadeusz i innych.
Po koncercie uczniowie wzięli udział w zajęciach w Akademii Robotyki LEGO. Celem warsztatów było przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych zasad działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązywania problemów projektowych. Podczas tych zajęć kształtowane były takie umiejętności uczniów, jak: wyobraźnia wizualno–przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa oraz umiejętność logicznego myślenia.

Renata Bieniek

 

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.