Słodko, niezwykle, z fantazją….

4 marca klasy 4b, c Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie pod opieką wychowawców- Agnieszki Wlazło, Anety Dziedzic i Małgorzaty Bisińskiej –Siary wzięły udział w wycieczce z okazji Dnia Kobiet. Pierwszym punktem programu w Radomiu były warsztaty w MammaLeo – robiliśmy słodkie czekolady. Samodzielnie wybieraliśmy ulubione dodatki, formowaliśmy kształty, dekorowaliśmy. Zabawa była pyszna! Następnie pojechaliśmy do Trickoramy. Przenieśliśmy się do świata iluzji, złudzeń, niesamowitych efektów świetlnych. Niech zdjęcia mówią same za siebie….

Opracowała Agnieszka Wlazło

Koncert walentynkowy ...

„Kropla miłości znaczy więcej
niż ocean rozumu”

Blaise Pascal

W dniu 7 lutego 2020 r. uczniowie klas IVa, Vb, Vc, VIa, VIb i VIc pod opieką: p. R. Bieniek, p. D. Bujak, p. A. Grzybowskiej, p. M. Kuśmierczyk, p. A. Sadownik i p. M. Bisińskiej–Siary wzięli udział w Koncercie Walentynkowym w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej oraz solisty gitarowego, Krzysztofa Pełecha, który został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn muzyczny „Gitara i bas”. Krzysztof Pełech jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym „Letniego Festiwalu Gitarowego” w Krzyżowej oraz twórcą i współzałożycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Artysta ma w swoim repertuarze 21 koncertów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i kameralnej.
W piątek wysłuchaliśmy m.in. koncertu D-dur na gitarę i smyczki Antonio Vivaldiego; Tango en Skai Rolanda Denysa i Jeromitę Linares Carlosa Guastavino.
Po pięknym i wzruszającym koncercie, w walentynkowych nastrojach uczestnicy wycieczki obejrzeli film pt. „Jumanji” w Multikinie.

Renata Bieniek

„Klezmafour” i Radomska Orkiestra Kameralna

„Kultura to (…) budowanie wartości,
dla których warto żyć.”
Zbigniew Herbert

W dniu 13 grudnia 2019r. uczniowie klas: IVa, VIa, VIb i VIc pod opieką p. R. Bieniek, p. D. Bujak, p. A. Grzybowskiej, p. M. Kuśmierczyk i p. B. Rosińskiej wzięli udział w wycieczce do Radomia.
Celem wyjazdu było uczestnictwo w koncercie gwiazdkowym i obejrzenie filmu pt. „Młody renifer Alex”.
W czasie koncertu uczniowie i nauczyciele mogli posłuchać przepięknych rytmicznych utworów muzyki bałkańskiej i klezmerskiej w wykonaniu zespołu „Klezmafour” i Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert ten był też świetną okazją do poznania kultury bałkańskiej i żydowskiej oraz do nauczenia się otwartości na inne narody.

Czytaj więcej...

Świątecznie, zabawnie, wzruszająco…

W dniu 19 grudnia 2019 roku klasy 4b,c pod opieką pań Agnieszki Wlazło, Małgorzaty Bisińskiej – Siary i Agaty Augustyniak wybrały się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem na naszej trasie było kino Helios. Uczniowie obejrzeli drugą część „Krainy lodu ”. Wszystkich wzruszyła historia Elsy obdarzonej niezwykłą mocą. Następnie pojechaliśmy do Warsztatowni MammaLeo, gdzie własnoręcznie wykonaliśmy świąteczne świece, które wkrótce ozdobią wigilijne stoły. Było zabawnie, nastrojowo, inspirująco…

 Opracowała Agnieszka Wlazło

CENTRUM NAUKI KOPERNIK I PLANETARIUM

„Prawdziwa wiedza,
to znajomość przyczyn.”
Arystoteles

 

W dniu 18 listopada 2019 r. uczniowie klas: IVa, Vc, VIb i VIc pod opieką p. R. Bieniek,
p. D. Bujak, p. M. Kuśmierczyk i p. M. Bisińskiej – Siary wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium w Warszawie.
Podczas pobytu w CNK  uczniowie rozwijali swoją wiedzę wykonując doświadczenia
i eksperymenty z różnych dziedzin nauki.
Indywidualne eksperymentowanie urozmaicone było pobytem w Teatrze Robotycznym, Teatrze Wysokich Napięć i Planetarium.
W teatrze Robotycznym uczniowie mieli możliwość obejrzeć bajkę Stanisława Lema
pt. „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”, w wykonaniu robotów.
W teatrze wysokich napięć uczestnicy wycieczki poznali szereg zasad rządzących elektromagnetyzmem. Dowiedzieli się jak płynie prąd, czym jest plazma, jak działają urządzenia bezprzewodowe, jak silnie wieje wiatr jonowy w klatce Faradaya, jak wygląda generator Van de Graffa (urządzenie przy którym włosy „stają dęba”, a metalowe przedmioty poruszają się), co to jest drabina Jakuba (niby zwykłe dwa pręty, które podłączone do wysokiego napięcia pozwalają zobaczyć przemieszczający się łuk elektryczny), kule i rury plazmowe, w których można obserwować wyładowania elektryczne, transformator Tesli – transformator wysokiego napięcia.
Niezwykłym doświadczeniem dla uczniów była również wizyta w Planetarium. Uczniowie w ciągu 60 minut przenieśli się do roku 2053 i na pokładzie statku kosmicznego „Niebo Kopernika” wyruszyli na pierwszą turystyczną wyprawę ku Saturnowi. W trakcie tej wyprawy dowiedzieli się jak poruszają się planety, z czego składają się pierścienie Saturna, a także jak wygląda przestrzeń międzyplanetarna.


Podróże kształcą!

Renata Bieniek

 

Klasy siódme na wycieczce w Radomiu

W dniu 24 października 2019 roku uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawczyń: p. Beaty Czerwińskiej i p. Małgorzaty Bisińskiej – Siary oraz p. Moniki Gibały wyruszyły do Radomia. Zgodnie z zasadą łączenia przyjemnego z pożytecznym n najpierw spędzili czas na grze w kręgle a następnie udali się na zwiedzanie miasta. Dużym zainteresowaniem wszystkich cieszyła się wystawa „ Radomianie dla Niepodległej”.

 

Klasa 6c i 5b na wycieczce...

W dniu 18 października 2019 r. Uczniowie dwóch klas: 6c i 5b pod opieką wychowawczyń: B. Rosińskiej i A. Sadownik oraz M. Bisińskiej – Siary wybrali się do Radomia.
Głównym punktem wyprawy był park trampolin "Jump World". Po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa i krótkiej rozgrzewce pod bacznym okiem instruktorów i opiekunów uczniowie przystąpili do korzystania z licznych atrakcji parku. Po dwóch godzinach intensywnej zabawy wszyscy udali sie na jesienny spacer ulicami Radomia. W gorących promieniach październikowego słońca zwiedzanie miasta było bardzo przyjemne. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana.

Anna Sadownik

Radom wczoraj i dziś

W dniu 9. października 2019 roku uczniowie klas 4 b,c Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie pod opieką nauczycieli: p. Agnieszki Wlazło, Anety Dziedzic, Moniki Gibały i Małgorzaty Bisińskiej – Siary wybrali się do Radomia na wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka. Pierwszym punktem wyprawy była kręgielnia w galerii Rosa. Po dobraniu się w grupy i zapoznaniu z zasadami gry dzieci rozpoczęły rywalizację. Były okrzyki radości i jęki zawodu… Po trudach walki o jak największą ilość strąconych kręgli uczniowie się posilili i wyruszyli na spacer po Radomiu. Mimo niesprzyjającej jesiennej aury zobaczyli kilka zabytkowych miejsc. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

                                                                                                    Opracowała: Agnieszka Wlazło

Koncert pt. „Maximus” i Akademia Robotyki LEGO

„Nigdy nie jest za późno
by stać się tym, kim chcemy być”
George Eliot

W dniu 17 maja 2019 r. uczniowie klas IVb i IVc pod opieką p. Renaty Bieniek, p. Małgorzaty Kuśmierczyk i p. Anny Sadownik, w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Jesteśmy dobrym zespołem klasowym”, wzięli udział w koncercie w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga oraz w warsztatach w Akademik Robotyki LEGO w Radomiu.
Koncert pt. „Maximus” w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego i Radomskiej Orkiestry Kameralnej był okazją do wysłuchania utworów z takich filmów, jak: Gladiator, Zmierzch, Incepcja, Lista Schindlera, Teoria Wszystkiego, Pan Tadeusz i innych.
Po koncercie uczniowie wzięli udział w zajęciach w Akademii Robotyki LEGO. Celem warsztatów było przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych zasad działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązywania problemów projektowych. Podczas tych zajęć kształtowane były takie umiejętności uczniów, jak: wyobraźnia wizualno–przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa oraz umiejętność logicznego myślenia.

Renata Bieniek

 

„Bajkowy świat musicali”

„Najlepszym przyjacielem jest ten,
kto nie pytając o powód smutku,
potrafi sprawić, że znów wraca radość.”

Św. Jan Bosko

 W dniu 22 lutego 2019 r. uczniowie klas czwartych pod opieką: pań R. Bieniek, D. Bujak,. M. Kuśmierczyk i. A. Sadownik wzięli udział w koncercie pt. „Bajkowy świat musicali”.
Podczas koncertu mogli wysłuchać utworów, pochodzących ze światowych musicali, takich jak: Koty, Nędznicy, Upiór w operze, Deszczowa piosenka, Kraina lodu itp. Utwory te wykonała znana polska artystka musicalowa – Edyta Krzemień, której towarzyszyła Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Wacława Pieregorulki.

            Po koncercie uczniowie obejrzeli film pt. „Mia i biały lew”, opowiadający o miłości, przyjaźni i szacunku do zwierząt.

Renata Bieniek

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

W dniach 13 - 17 maja 2019 r. uczniowie z klas Va, VIa, VIb i VIIa wraz z paniami: Ewą Walkiewicz, Beatą Stanik i Lidią Gomułą uczestniczyli w wycieczce nad Morze Bałtyckie. Wyprawa obejmowała pobyt w Stegnie, spacery brzegiem morza, rejs statkiem oraz zwiedzanie wielu zabytków i ciekawych miejsc. W drodze nad Bałtyk odwiedziliśmy Toruń, aby podziwiać znajdujące się przy Rynku znamienite zabytki, m.in. Dwór Artusakościół Ducha św. oraz liczne gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice. Obowiązkowy był też zakup toruńskich pierników pieczonych zgodnie ze starymi recepturami, bez konserwantów i ulepszaczy.

Czytaj więcej...

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.