„Zemsta” Aleksandra Fredry

Konkurs plastyczny na plakat teatralny „Zemsty” Aleksandra Fredry

W konkursie plastycznym na plakat teatralny do szkolnego przedstawienia „Zemsty” wzięli udział uczniowie klasy humanistyczno – teatralnej.

Wyboru najlepszych prac dokonało jury w składzie p. Anna Kosiec, p. Jolanta Węglicka i p. Janina Laskowska. Uczniowie, autorzy plakatów: Natalia Janas, Angelika Gwizd, Aleksandra Kleczkowska, Sylwia Świtas, Ewelina Sońta, Kacper Rosiński otrzymali oceny celujące z plastyki.

Plakaty promowały szkolne przedstawienie Zemsty, które odbyło się w dniu 13.02.2013r. przed zebraniami dla rodziców.

Regulamin Konkursu

1.Konkurs skierowany jest do uczniów klasy IC (humanistyczno-teatralnej)

2.Czas trwania konkursu: 6-13 luty 2014 r.

3.Celem konkursu jest:

-zapoznanie z funkcją plakatu

-uświadomienie uczniom roli plakatu teatralnego, jako klucza do interpretacji inscenizacji i plastycznej syntezy przedstawienia

-posługiwanie się symbolem i znakiem plastycznym w projektowaniu graficzno – literniczym plakatu

-wykonanie plakatu do przedstawienia szkolnego ”Zemsty”.

4. Format prac: A3-A1

5.Technika prac dowolna: techniki malarskie, rysunkowe, łączone, collage

6.Kryteria oceny:

-pomysł

-kreatywność

-zgodność z tematem

7.Forma pracy: indywidualna i grupowa

8.Rozstrzygnięcie konkursu:

Powołana komisja konkursowa dokona wyboru najlepszych prac.

Nagrodami w konkursie będą oceny celujące z plastyki na II semestr.

Najlepsze plakaty zostaną wyeksponowane na terenie szkoły i będą promować szkolny spektakl „Zemsty”

Opracowała: Anna Kosiec

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.