Sprawozdanie z realizacji innowacji pedagogicznej „TEATR Z KLASĄ” w I semestrze 2013/2014

Innowacja pedagogiczna ,, Teatr z klasą” jest realizowana od października 2013 r. z uczniami klasy Ic (humanistyczna) przez panie: Janinę Laskowską, Jolantę Węglicką i Annę Kosiec. Zajęcia prowadzone są w ramach lekcji języka polskiego, plastyki, koła teatralnego, koła plastycznego i godzin wychowawczych.

Wdrożenie innowacji umożliwia uczniom częsty kontakt ze sztuką teatralną, przygotowuje uczniów do odbioru dzieł sztuki, rozwija indywidualne zdolności, zainteresowania, aktywność twórczą.

Praca zespołowa wpływa na integrację grupy, tworzenie atmosfery akceptacji, zaufania i rozwija odpowiedzialność za siebie i innych.

W ramach prowadzonych zajęć zostały przygotowane: Akademia z okazji Dnia Nauczyciela, przedstawienia dla uczniów i rodziców: „Tuwim znany i lubiany”.                                                     W trakcie przygotowań do realizacji jest szkolny spektakl na motywach „Zemsty” Aleksandra Fredry, którego premiera jest zaplanowana na 13.02 2014 r.

Próby do przedstawień uczniów odbywały się w ramach koła teatralnego z p. Janiną Laskowską, koła polonistycznego z p. Jolantą Węglicką, a scenografia do przedstawień była przygotowywana na zajęciach koła plastycznego z p. Anną Kosiec.

Odbyły się wycieczki:

- 7 listopada 2013 r. do Teatru Powszechnego w Radomiu na sztukę „Zemsta” A. Fredry oraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczniowie obejrzeli również wystawę związaną z życiem i twórczością Juliana Tuwima oraz zwiedzili kulisy teatru.

- 6 lutego 2014 r. do teatru na spektakl „Moralność Pani Dulskiej”. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorami grającymi w sztuce.

Na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali portrety bohaterów „Zemsty ”.W trakcie realizacji jest konkurs na plakat teatralny „Zemsty” A. Fredry.

W dn. 07.02. 2014 r. została przeprowadzona przez p. J.Węglicką we współpracy z p. J. Laskowską, p. A. Kosiec i p. Konradem Ga łka lekcja otwarta:, Dlaczego śmiejemy się czytając, Zemstę”?

Zdjęcia i szczegółowy opis podejmowanych działań znajduje się w zakładce „Klasa humanistyczno-teatralna”

Opracowały:

A.Kosiec

J.Laskowska

J.Węglicka

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.