Uczniowie klasy II C na „Uliczce Tradycji” w Radomiu

ULICZKA TRADYCJI to festyn historyczny, organizowany przez  Resursę Obywatelską, który odbywa się corocznie od 7 lat w Radomiu, a 13 i 14 września miał miejsce tegoroczny, pt. „Awiacje & Wariacje”.W czasie 2- dniowej imprezy zaproponowano: koncerty dawnych przebojów, pokazy teatralne i taneczne, stare gry i zabawy oraz przedwojenne kino. Grupa uczniów z klasy II C wraz z paniami A.Kosiec, J.Laskowską oraz wychowawczynią J.Węglicką wybrała się do centrum miasta w sobotę 13.09. O godzinie 16.00 otwarto wystawy zdjęć z Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej w Piastowie oraz „Odlotowe dossier” - dokumentalne wystawy, poświęcone takim pilotom, jak Żwirko i Wigura, Skarżyński i innym pilotom okresu międzywojennego. Można było obejrzeć wiele eksponatów związanych
z lotnictwem, a także  spróbować swych sił  na symulatorach lotów.

Przed budynkiem Resursy Obywatelskiej podziwiano koncert kapeli podwórkowej „Halniacy” pt. „Um-cyk, um-cyk, bum!”. O godzinie 17.00 uroczyście zakończono 48 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej, wręczono nagrody zwycięzcom, a następnie w Sali Widowiskowej odbyła się premiera musicalu pt. „Hallo Szpicbródka” w wersji Resursy, w reż. Katarzyny Sasal, który cieszył się wielkim zainteresowaniem i był hucznie oklaskiwany. Uczniowie postanowili również odwiedzić również pobliską restaurację „KFC”, aby się posilić i napić, ponieważ pogoda dopisała i było bardzo ciepło. Sobotnia impreza zakończyła się koncertem zespołu „Tango Fuerte”. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, a komu się spodobało, mógł już indywidualnie kontynuować udział w atrakcjach radomskiej Uliczki Tradycji w niedzielę 14.09, a zapowiadało się o wiele więcej atrakcji.

Anna Kosiec

Janina Laskowska

Jolanta Węglicka

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.