„Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąć w podzięce..”

Ten cytat z wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego był mottem uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się dnia 15.10 2015 r. Parkiet hali sportowej stał się tego dnia sceną, na której młodzi artyści zaprezentowali program, utrzymany w klimacie lat 20- 30 ubiegłego stulecia. W montażu słowno – muzycznym pojawiła się poezja Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz satyra, min skecz „Tuwim” kabaretu „Dudek”. Uczniowie brawurowo zagrali scenę z dramatu Witolda Gombrowicza pt. „Ferdydurke”, wzbudzając na widowni salwy śmiechu. Jak przystało na „Lata 20, lata 30”, była prezentacja epoki, mody i stylu oraz taniec charleston w wykonaniu dziewcząt z gimnazjum. Były też piosenki z tego okresu, min. „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ada, to nie wypada”, „Ach, jak przyjemnie”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Już nie zapomnisz mnie” oraz Tango La cumparsita na akordeon w  wykonaniu solisty z naszego gimnazjum.

Po części artystycznej  Samorząd Uczniowski złożył życzenia i wręczył upominki wszystkim nauczycielom, a przedstawiciele Rady Rodziców złożyli kwiaty na ręce Dyrekcji.

Następnie głos zabrała pani dyrektor ZSO w Wolanowie- Elżbieta Wertejuk,  akcentując odpowiedzialną, wielopłaszczyznową rolę nauczyciela w procesie edukacji. Osobiście pogratulowała też młodym artystom.

Program artystyczny został przygotowany i zaprezentowany przez wszystkich uczniów klasy III c- humanistyczno - teatralnej, a gościnnie udział wzięło troje uczniów z klas III b i III d. Przedstawienie było wystawiane dwukrotnie - dla PSP oraz dla PG. Opiekę artystyczną sprawowały panie: Anna Kosiec i Jolanta Węglicka. Dekoracja była tworzona na zajęciach artystycznych i Kole Plastycznym pod kierunkiem pani Anny Kosiec. Choreografia układu tanecznego powstała pod kierunkiem pani Jolanty Firlej, a nad nagłośnieniem i akustyką czuwał pan Konrad Gałka i chłopcy z klas IIC i IID

Opracowała: Anna Kosiec
Zdjęcia: Konrad Gałka

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.