Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Teatru Powszechnego w Radomiu

Utworzono: poniedziałek, 25 listopad 2013

07 listopada 2013  klasa IC, w ramach innowacji pedagogicznej „Teatr z klasą”, udała się na pierwszy wyjazd do Teatru Powszechnego w Radomiu wraz z nauczycielkami: Anną Kosiec, Janiną Laskowską oraz wych. Jolantą Węglicką.

Pierwszym punktem tej wycieczki było zwiedzenie wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej poświęconej życiu i twórczości Juliana Tuwima. Poza tym uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi miejscami biblioteki- wypożyczalnią główną i dla dzieci, czytelnią czasopism, czytelnią ogólną, regionalną i muzyczną. Byli także w drukarni. Dowiedzieli się ponadto, jak można zapisać się i korzystać ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej i Radomskiej Biblioteki Cyfrowej.

Następnie udaliśmy się na komedię A. Fredry pt. „Zemsta”, w reżyserii Krzysztofa Babickiego, do radomskiego Teatru Powszechnego. Po zakończeniu sztuki uczniowie zostali zaproszeni na scenę i stąd zaczęło się zwiedzanie teatru „od kuchni”- wszystkich pracowni, gdzie powstają kostiumy, rekwizyty i dekoracje; były garderoby, rekwizytornia, charakteryzatornia, szwalnia, stolarnia, miejsce pracy suflera i inne. Uczniowie zadawali wiele pytań, co świadczyło o dużym zainteresowaniu pracą teatru. Bardzo chcieli też spotkać się z aktorami, ale to zaplanowane jest na następny raz.

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.