Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Jaskinia Raj i Geopark w Kielcach – wycieczka klas I

W dniu 5 marca 2015 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką pań: Renaty Bieniek, Doroty Bujak, Małgorzaty Gajewskiej i Małgorzaty Kuśmierczyk wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Jaskini Raj i Geoparku w Kielcach. Głównym celem wycieczki było poznanie przeszłości geologicznej Gór Świętokrzyskich oraz odkryć Leonarda da Vinci – artysty i wynalazcy.

Pierwszy punkt wycieczki dotyczył zwiedzania Centrum Nauki Leonardo da Vinci, uczniowie mogli tutaj zobaczyć interaktywne modele maszyn skonstruowanych przez Leonarda, takich jak Wehikuł Czasu, Maszyna Latająca, Robot – Żołnierz i Mechaniczny Lew, cyfrową rekonstrukcję Ostatniej Wieczerzy oraz kodeksy Leonarda w formie wirtualnej. Samodzielne obsługiwanie multimedialnych stanowisk pozwoliło uczniom na bezpośrednią eksplorację modeli.

Po zwiedzeniu Centrum Nauki Leonarda da Vinci grupa wycieczkowa udała się do Jaskini Raj w Chęcinach. W czterech kilkunastoosobowych grupach pod kierunkiem przewodników uczniowie dowiedzieli się, jak i kiedy powstała jaskinia, o to jest kras, mogli podziwiać przepiękną szatę naciekową jaskini, na żywo zobaczyli, jak wyglądają stalaktyty, stalagmity, stalagnaty.

Po wyjściu z jaskini wycieczka udała się do Geoparku w Kielcach, gdzie uczniowie poznali przeszłość geologiczną Gór Świętokrzyskich, wzięli udział w warsztatach polegających na szlifowaniu kamieni oraz w projekcji filmu 5D pt. „Podróż do wnętrza Ziemi”.

Ostatnim punktem programu wycieczki był posiłek w McDonald's. Po dniu pełnym atrakcji dla ducha i ciała, około godziny 18.30 uczestnicy wycieczki wrócili do domów.

Renata Bieniek

Thursday the 2nd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.