KONCERT GWIAZDKOWY RADOMSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ „WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI” - PIOSENKI DERWIDA

„Warszawski Lutosławski” - pod takim tytułem w dniu 18 grudnia w Urzędzie Miejskim
w Radomiu odbył się koncert gwiazdkowy Radomskiej Orkiestry Kameralnej, w którym wzięli udział uczniowie klas: Id i IId gimnazjum pod opieką p. Renaty Bieniek,
p. Małgorzaty Kuśmierczyk i p. Stanisława Prażmowskiego.

W świątecznej scenerii sali koncertowej Urzędu Miejskiego uczniowie wraz z opiekunami mogli wysłuchać przepięknych piosenek, walców, fokstrotów, slowstepów, tang, napisanych przez Witolda Lutosławskiego w latach 50. i 60., a wykonanych przez Magdę Navarrete z zespołem pod dyrekcją Piotra Steczka.

Koncert zabrał słuchaczy w niezwykłą podróż do czasów powojennej Warszawy, gdzie wszyscy ludzie cieszyli się z najprostszych rzeczy.

Widowisko było połączeniem tradycji z nowoczesnością, stało się odskocznią dla współczesnej skomputeryzowanej młodzieży, słuchającej muzyki pop, oraz próbą rozbudzenia wśród młodych ludzi zainteresowania muzyką klasyczną.

Podczas koncertu słuchacze mogli wykazać się swoimi zdolnościami wokalnymi, śpiewając wspólnie z zespołem refreny piosenek, oraz umiejętnościami scenograficznymi, puszczając na sali mydlane bańki.

Widowisko zakończyło się prawdziwie świątecznie wspólnym wykonaniem przez artystów i słuchaczy kolędy pt. „Cicha noc”.

Druga część wycieczki do Radomia to spotkanie integracyjne w kręgielni. Rywalizacji w strącaniu kręgli towarzyszyła radość, śmiech i dobra zabawa, zakończona degustacją pizzy.

Po bardzo udanym kulturalno – sportowo – integracyjnym przedpołudniu około godziny 13. wszyscy wrócili do domów.

Renata Bieniek

Thursday the 2nd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.